PHOTOS

Darsonwalizacja

jak dziala darsonwalizacja

Dziś post o urządzeniu stosowanym powszechnie w salonach kosmetycznych, które jest na tyle bezpieczne, że  można go używać również w domu. Ja pierwszy raz spotkałam się z darsonwalem na studiach kosmetycznych. Natomiast swój pierwszy model dostałam w prezencie od właścicielki salonu po zakończonych praktykach. Było to kilka lat temu. Darsonwalizację wykonywałam wtedy codziennie, a kiedy efekty były widoczne ograniczyłam się do stosowania go raz w tygodniu co pozwoliło mi utrzymać efekt.

Darsonwalizacja jest to zabieg z użyciem prądów wysokiej częstotliwości, które dezynfekują skórę,  pobudzają przemianę materii i poprawiają ukrwienie skóry. Urządzenie za pomocą prądów D’arsonvala produkuje w miejscu zetknięcia peloty ze skórą ozon. Działa on bakteriobójczo, antyseptycznie i przeciwzapalnie, a także hamuje nadmierną czynność gruczołów łojowych. Dodatkowo przy stosowaniu ogólnym wykazuje działanie uspokajające i pomaga przy bezsenności. Wiele źródeł podaje również informację o działaniu przeciwzmarszczkowym i poprawiającym jędrność skóry(zapewne poprzez jej dotlenienie).

darsonwal przeciwwskazania

darsonwal jaki wybrac

Urządzenie składa się z aparatu do którego zakłada się szklane części zwane pelotami. Najpopularniejsze są cztery peloty: grzybkowa która nadaje się do dużych powierzchni, punktowa która dotrze do trudno dostępnym miejsc, łezka- idealnie dopasowuje się w regiony koło nosa oraz grzebykowa do stosowania na skórę głowy

Zabieg jest całkowicie bezbolesny. Aby był bezpieczny należy pamiętać o kilku rzeczach i trzymać się instrukcji. Przez przystąpieniem do zabiegu konieczne jest założenie peloty, dopiero później można podłączyć urządzenie do prądu i go włączyć, w pelocie zaczną krążyć będą gazy szlachetne. Aby przyzwyczaić się do działania prądów dobrze jest przyłożyć pelotę do suchej dłoni, później już możemy stosować go na twarz, plecy albo inne miejsce. Moc dobieramy w granicy własnego komfortu.

Jeśli chodzi o metody stosowania to znane mi są dwie: spokojnymi ruchami przesuwać pelotę bezpośrednio po twarzy albo w wykonywać ten sam ruch w niewielkiej odległości, nie dotykając skóry. Wtedy uczucie będzie silniejsze, czuć będzie iskrę która wytwarza się na pelocie. Należy pamiętać, że skóra musi być oczyszczona i koniecznie sucha. Najlepiej zdjąć wszystkie metalowe ozdoby i zaczynać od małej mocy.

Zabieg można wykonywać nawet dwa razy dziennie, od 3 do 8 minut. Aplikacja w jednym miejscu nie powinna przekraczać 10 sekund.

Darsonwalizację można wykonywać również na skórze głowy. Najlepiej w tej roli sprawdzi się pelota grzebykową.  Należy delikatnie przeczesywać nią włosy tuż przy skórze głowy. Tutaj można użyć już większej mocy jednak wciąż w granicach komfortu.

darsonval

Darsonwalizację bardzo często stosuje przy zabiegach na twarz, a także kiedy czuję, że tworzy się podskórny wykwit. Zabieg był bardzo przydatny kiedy borykałam się z niespodziankami na policzkach. Stosowałam go również na skórę głowy, działa jak mikromasaż. Dotlenia, dezynfekuje stymuluje tkankę podskórną i mieszki włosowe do pracy. Pozytywnie wpływa na przyrost nowych włosków, jednak nie zauważyłam wpływu na przetłuszczanie się skóry głowy(a stosuję go kilka lat).

Pamiętacie ten zapach który unosi się w powietrzu zaraz po burzy? Tak właśnie pachnie ozon. Osobiście uwielbiam ten zapach, jednak niektóre źródła podają, że nie jest on dobry dla ludzkich płuc. Należy zachować ostrożność i wykonywać zabieg zgodnie z zaleceniami, wcześniej zapoznać się z instrukcją obsługi itd.

Znacie to urządzenie? Miałyście kiedyś wykonywany ten zabieg?

0 0 vote
Article Rating

You Might Also Like

5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
inu
inu
8 lat temu

ciekawy przyrząd i ciekawy zabieg ,ale nie jestem chyba z tych odważnych 😉

Renata
8 lat temu

Urządzenie wygląda jak narzędzie tortur 😉 Pamiętam kiedyś miałam podobnym urządzeniem wykonywany zabieg u kosmetyczki. Zabieg był całkiem przyjemny.

piekno-z-natury.pl
8 lat temu

Kiedyś bardzo interesowałam się tym urządzeniem i nawet kilka razy miałam okazję uczestniczyć podczas przeprowadzania darsonwalizacji na skórze głowy. Zabieg wprawdzie nie był przeprowadzony na mnie, ale na klientce salonu fryzjerskiego, z którym kiedyś miałam okazję współpracować. Bardzo fajny zabieg. Nie wiedziałam jednak, że może pomagać w walce z bezsennością oraz bólami mięśni i stawów. Muszę ponownie się nim bardziej zainteresować i dowiedzieć czy gdzieś w mojej okolicy takie zabiegi są przeprowadzane 🙂