PHOTOS Trips

Dzień w ogrodzie kwiatowym

ogrody kwiatowe

W Holandii od końca marca przez 8 tygodni odwiedzić można największe na świecie ogrody kwiatowe Keukenhof. Na 32 hektarach ziemi rośnie ponad 7 milionów kwiatów, obok najliczniejszych tulipanów spotkać tam można również narcyzy, szafirki, krokusy, hiacynty i wiele innych. W tym miesiącu udało mi się odwiedzić to przepiękne miejsce które zrobiło na mnie ogromne wrażenie.

ogrody kwiatowe

ogrody kwiatowe

ogrody kwiatowe

ogrody kwiatowe

ogrody kwiatowe

Zaraz po wejściu do parku naszym oczom ukazuję się wielobarwny kwiatowy dywan. Aleje kwiatów w przeróżnych kolorach i przepięknym zapachu ponieważ odwiedziłam to miejsce w kwietniu kiedy to przypada okres kwitnienia słynących z cudnego zapachu hiacyntów i narcyzów. Na terenie parku znajdują się obszary zaprojektowane z troską o każdy detal (kolorystyka, wysokość kwiatów) ale także miejsca imitujące dzikie, naturalne środowisko gdzie rozmieszczenie kwiatów nie jest już tak skrupulatnie zaplanowane, a bardziej dynamiczne i naturalne. Park ozdobiony jest rzeźbami holenderskich artystów które przepięknie wpisują się w krajobraz, znaleźć można również jezioro z fontannami w którym pływają kaczki i  łabędzie. Jednym słowem każdy znajdzie coś co go zachwyci. Miejsce jest ogromne i każdy może wybrać formę zwiedzania jaka odpowiada mu najbardziej: pieszą, rowerowąlub rejs łódką. Na terenie obiektu znajdują się również punkty gastronomiczne.

ogrody kwiatowe

ogrody kwiatowe

ogrody kwiatowe

ogrody kwiatowe

ogrody kwiatowe

ogrody kwiatowe

ogrody kwiatowe

Park posiada szklarnie tematyczne:

-Willem Alexander

Ta szklarnia najbardziej przypadła mi do gustu. Jest naprawdę pokaźnych rozmiarów. Już na samym początku ujrzałam jedne z moich ulubionych kwiatów- zwartnice. Duże, piękne tak idealne, że wyglądają jak sztucznePiękne odmiany w rożnych kolorach, a także miniaturki z którymi jeszcze nigdy się nie spotkałam, a które skradły moje serce.

zwartnice

zwartnice

zwartnice

zwartnice

zwartnice

zwartnice

Idąc dalej perfekcyjne kalie- nigdy nie widziałam tylu kolorów, nie mogłam oderwać od nich wzroku, są naprawdę perfekcyjne.

kalia

ogrody botaniczne

kalie

kalie

Moje ukochane lilie. Magiczne i hipnotyzującę. Nie za wiele kolorów i odmian ale zostały pokazane w oryginalny i interesujący sposób.

lilie

lilie

lilie

lilie

lilie

lilie

lilie

lilie

To tutaj spotkać można różne rodzaje host(funkia) i innych liści ozdobnych, cyklamenów oraz begonii.

hostia

begonie

begonie

ogrody kwiatowe

ogrody kwiatowe

-Beatrix

Ta szklarnia jest w całości poświęcona orchideom. Mnóstwo rodzajów i kolorów. Aranżacja pomieszczenia trochę nie w moim stylu, ale znalazła wielu zwolenników.

storczyki

orchidee

orchidee

storczyki

storczyki

storczyki

storczyki

storczyki

storczyki

-Oranje nassau

Wystawa bukietów i kwiatów ciętych.

ogrody kwiatowe

ogrody kwiatowe

ogrody kwiatowe

W Keukenhof wszystko jest idealnie zorganizowane. Kupujesz bilet wstępu i możesz wejść wszędzie (płacisz dodatkowo tylko przy rejsie łódką). Park jest zaplanowany w taki sposób, że pomimo tysiąca osób odwiedzających to miejsce nie jest tłoczno(no może oprócz budynku Beatrix i okolic wiatraka). Wszystko jest czyste i zadbane. W internecie można spotkać się z informacją, że najlepiej jest odwiedzić Keukenhof w drugiej połowie kwietnia gdyż wtedy przypada największy rozkwit kwiatów. Długo zastanawiałam się czy warto jechać w pierwszych tygodniach kwietnia i żałuję każdej minuty spędzonej na rozterkach. Wyjazd zaplanowałam spontanicznie ze względu na wolny weekend i piękną pogodę. Holenderskie ogrody są zaprojektowane tak aby przez cały okres otwarcia dostarczyć odwiedzającym maksimum wrażeń. Rośliny posadzone są tak aby przez cały okres otwarcia kwiaty i drzewa przechodziły okres kwitnienia na zmianę. Uwierzcie mi, nie pracuję nad tym jedna osoba:)

ogrody kwiatowe

ogrody kwiatowe

ogrody kwiatowe

ogrody kwiatowe

ogrody kwiatowe

Kwiatowy zakątek zrobił na mnie wielkie wrażenie i polecam to miejsce każdemu miłośnikowi natury, a w szczególności kwiatów.

5 1 vote
Article Rating

You Might Also Like

18 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Emilia
7 lat temu

Ale tam pięknie 🙂 To w porównianiu do tego ogrodu Szczecińska różanka to pryszcz na pupie 😀

Brzeski
7 lat temu

Piekne kwiaty, jestem nimi zauroczona. Majbardziej podobaly mi sie amarylisy i lilie, ktore przypominaja mi ogrodek mojej mamy, rosna tam pomaranczowe.
Wspaniala wycieczke nam dzis zafundowalas, droga Emzo, milo sie zwiedzalo. Lubie takie widoki zapierajace dech w piersiach! Bylo cudownie! Dziekuje Ci kochana Emzo i cieplo Cie pozdarwiam:-)

Ewa Macherowska
7 lat temu

Jak pięknie <3

Megly
7 lat temu

Widoki zapierające dech w piersiach!
Aż człowiekowi milej, że może popatrzeć na takie piękne kwiaty.
Wiosna w sercu!
Nigdy chyba jeszcze nie widziałam tak wspaniałych kwiatów naraz.
Pozdrawiam! 🙂

malwina m
7 lat temu

Pięknie tam, uroczo, świeżo i kolorowo. Nie to co u nas przez te zimno jest nadal szaro i ponuro! Świetnie wyglądasz! Piękne zdjęcia!

Ada
Ada
7 lat temu

Aż brak mi słów! Po prostu przepięknie, przecudownie, przegenialnie.
Bardzo chciałabym kiedyś pojechać do tego ogrodu kwiatowego 🙂
2-3 lata temu były w nim moje przyjaciółki i też przywiozły masę kolorowych zdjęć.
Ciężko opisywać każdy kwiat z osobna, ale lilie ciekawie wyglądały w tym czymś takim zwiniętym.
U mnie w ogrodzie pojawiły się wiosenne kwiaty, ale nawet nie mam ich kiedy sfotografować, gdyż ciągle pada deszcz.

30plus blog
7 lat temu

Kwiaty uwielbiam i mogłabym w takim miejscu siedzieć godzinami 🙂 W tyk roku w moim ogrodzie kiepsko, Islandia wszystko niszczy i wykopuje, chyba skupię się tylko na ziołach na balkonie.

My Strawberry Fields

Przepięknie, na zdjęcia kwiatów mogę patrzeć cały dzień! <3

Żan
7 lat temu

Coś niesamowitego! Cudowne miejsce! Aż nie mogę uwierzyć, ze czytam o nim po raz pierwszy, na pewno kiedyś je odwiedzimy, może uda się nawet w przyszłym roku!

Agnieszka Wieczorek
7 lat temu

Jejciu! Cudowne miejsce <3 Kwiaty są piękne, a tu tyle rodzajów 🙂

Le Bleuet
7 lat temu

Ohhhh, jak cudnie! 😀 ♥ To musiał być pięknie relaksujący dzień 😀
[Btw. mam chyba te same butki :D]

Klaudia
7 lat temu

Piękne miejsce. Kwiaty cudowne. Zazdroszczę wyjazdu. Pozdrawiam 🙂

inu
inu
7 lat temu

ileż ja bym dała by móc się tam znaleźć 😉